English אתר נגיש טיפ החודש
הרשמו לניוזלטר וטיפים לחיים טובים
דואר אלקטרוני
שם
משפחהעצור חדשות / המשך חדשות
 הקליניקה

כיצד התגברתי על חרדת בחינות

       הגדלת טקסט        הקטנת טקסט

אנחנו כבני האדם מלאים בפחדים אשר  מציפים אותנו , חלקנו אוזרים אומץ ומתמודדים עם הפחדים. אך תמיד יש פחד אחד גדול מכולם והוא פחד המבחנים ,וכולנו מכירים את הפחד הזה במונח המוכר -  "חרדת בחינות".
חרדה מבחנים נובעת מסיבות שונות ומגוונות אשר משתנות מאדם לאדם, ובין היתר משאירה  תסכולים , ייאוש, חוסר ביטחון וכמובן חוסר הצלחה . אך לאחר 28 שנות חיי שבהם מחצית מהשנים הקדשתי  את זמני ללימודים הן בתקופת בית הספר וכיום כסטודנטית -  מצאתי את הפתרון.
הפתרון בחיי בא בשלב מסוים , שבו הגעתי לנקודת המפנה  וזאת לאחר שפניתי עם כל הבעיות אל פנינה אשר שינתה את חיי, מכישלון מתמיד במבחנים ובכל הסובב סביב לימודיי - ההתרגשות המרובה, שגרמה להזעת יתר, הדופק המואץ והלב המפרפר, הבטן המתהפכת מחרדה והראש, ש"ניסתם" כאילו לא למדתי דבר- מצאתי את סוד ההצלחה , עם כל הבעיות אשר נראו לי כמבוי סתום הגעתי אל פנינה בעלת הנתינה האין סופית, יחס חם, אישיות מדהימה, עם הרבה אהבה וכלים , פנינה שינתה את חיי!!

מורת הדרך שלי פנינה מלוטוס הדרכה לשינוי כיוונה אותי לדרך הנכונה  להתמודד  עם הפחד מול המבחן אשר הביא אותי שוב ושוב לכישלון וליווה אותי בתחום הלימודים והחיים אשר תמיד הותיר  אותי עם שק גדול של תסכולים , זאת לאחר שהשקעתי במקרה הטוב שבוע מפרך של למידה. זהו  המצב  שלנו כסטודנטים הוא מוכר. מצב זה יכול להשתנות רק בעזרת אילוף השדונים , פתיחת החסימות והעלאת הביטחון העצמי . הגעתי למבחנים, שלאחר הטיפול בפחדים.ישבתי בתחילת המבחן וניסיתי להרגיש היכן הפחד?תהיתי  היכן התופעות, שליוו את הפחד במהלך שנים רבות? הרגשתי רוגע, שלווה, הבנתי , ששחררתי את הפחד ממני והלאה. קראתי את השאלות, נשמתי עמוקות ושמתי לב, שאין בי עוד פחד. נעלם כלא היה!!! התיישבתי  לענות על השאלות מתוך הידע שבלמידה, שלווה ורגועה עד אשר עניתי על כל שאלות המבחן. בפעם הראשונה בחיי, חוויתי מבחן ללא פחד, רגוע, ממוקד וכמובן שהתוצאות המוצלחות לא איחרו מלהגיע. לשמחתי לא היה קץ. כיום אני בטוחה בעצמי, שאת הפחד סילקתי לתמיד ולא אתן לו יותר במה ומקום אצלי בחיים . ניצחתי בגדול!!!
בשלב זה אני מודעת לספקניות שיש לכם הקוראים , אך אני  אדם המדבר מניסיון אישי ואת פחדיי סילקתי דרך המחשבה והמודעות העצמית .

וידיאו טיפ איך להשתחרר מחרדת בחינות
כיום  משרכשתי  את הכלים והאסטרטגיות המתאימים לשינוי, למדתי לזהות  ולאלף את השדון אשר הכניס אותי תמיד למצבים הבלתי נשלטים ולכישלון במבחנים .
דרך המודעות למדתי להיות ערנית ומודעת ליכולות שלי ולפחדיי ולא לתת לפחדים אלו מקום ובמה בחיי. לאחר תקופה קצרה שבה למדתי את סודות החיים ורכשתי את הכלים הדרושים להצלחתי, למדתי להאמין בעצמי . וכיום אני מלאת  הערכה ואהבה עצמית, מסוגלת לכל מטרה הניצבת בדרכי, עם שליטה בחיי המלווה תמיד במחשבות ורגשות חיוביים. 
זו איננה  גזרה משמיים, ולא צריך לקבל את הבעיות כמובנות מעליהן.ישנם פיתרונות אשר מצריכים תהליך  אימון בשילוב  שיטת NLP ודמיון מודרך. זהו מסע מדהים לתוכנו של מודעות ושינוי עם הרבה חוויות וכלים לכל החיים. דרך הנתינה והמסע למדתי להתמודד עם חרדת המבחנים באמצעות השיטות הנרכשות מהלמידה.
מהיום  שבו  הכרתי את פנינה, אשר הפכה להיות  חלק בלתי נפרד מחיי ומהשינוי שחל בי - אני מאושרת ומצליחה. אין טעם להשאיר את חוסר ההצלחה, התיסכול והפחדים לכל מסלול החיים. למדו לזהות את הבעיה ולהתמודד איתה דרך הכלים הנרכשים בלוטוס הדרכה לשינוי ונתבו את הדרך הראויה והטובה ביותר לכם .
ממליצה בחום לכל מי שצריך שינוי, הצלחה ופיתרון בחייו....

                                                                                                      
                                                                                                        שרונה שטרית
סטודנטית באוניברסיטה הפתוחה


ליעוץ ראשוני לחץ כאן ==>

Google+
Powered by DigitalST בניית אתרים מפת האתר  |  שלח לחבר  |   הוסף למועדפים לוטוס ההדרכה לשינוי - כל הזכויות שמורות
Valid XHTML 1.0 Transitional