English אתר נגיש טיפ החודש
הרשמו לניוזלטר וטיפים לחיים טובים
דואר אלקטרוני
שם
משפחהעצור חדשות / המשך חדשות
 הקליניקה

טיפים לזוגיות טובה

       הגדלת טקסט        הקטנת טקסט


 
האם אפשר למצוא עצמאות וגם אחדות בזוגיות?

כאשר אנחנו בוחרים בן/בת זוג אנחנו מכניסים לבחירה, באופן לא מודע, חוויות רגשיות עמוקות מימי ילדותינו ויחסינו עם אבינו ואימנו. הקשרים הראשוניים שלנו בעולם מנחים אותנו בחיפוש האחדות ביחסים שלנו כבוגרים.

מה מנחה אותנו בבחירת שותף לחיים? איך זוגיות מרפאה פצעי ילדות? האם הזוגיות באה על חשבון העצמאות שלנו כאינדיבידואל? האם זוגיות יכולה לרפא את כל מכאובינו?

הפילוסוף אפלטון סיפר אגדה, ובה  - פעם בני אנוש היו יצורים מורכבים מזכר ומנקבה (ראש אחד עם שתי פנים, ועם ארבע ידיים ורגליים). יצורים אלו היו מאד מאוחדים וחזקים, והעזו לתקוף את האלים. כעונש הולם, האלים פיצלו אותנו לשני חצאים, שנשלחו בכיוונים הפוכים כדי לבלות את שארית חיינו בחיפוש אחר החצי השני כדי לשחזר את אחדותנו.
 
במהלך גדילתנו אנו צוברים פגיעות רגשיות, כחלק מהחינוך שהוקנה לנו מהורינו וכתוצאה מתהליך החיברות. כדי להשיג תשומת לב מהורינו, להשתחרר מכבליהם, להתנתק מן הפחדים שלהם, לקבל מהם אהבה וחיזוקים ועוד... אנו מפתחים תפקידים המאפשרים לנו לשלוט על המצב על ידי אימוץ תפקיד של קורבן, מתבודד, מבקר או תוקפן. כמבוגרים, תסריטי השליטה הללו הופכים לחלק מחיינו.

המוח הרגשי שואף לרפא את פצעי ילדותינו ולהשלים את משאלותינו. במקום לפתח תכונות שחסרות לנו, אנו מחפשים להתחבר לאנשים עם התכונות המבוקשות. בתת מודע אנו מחפשים בני זוג הדומים להורים שלנו, מתוך תקווה שאהבתם תשלים אותנו.

בתחילת הדרך אנו מטפלים האחד בשני כמו אם בתינוקה. יש לנו אשליה שמבינים אותנו בלי צורך להביע משאלות במילים. בדרך כלל, עם הזמן, אחד מבני הזוג או שניהם, מתעייפים מהמשחק וחוזרים להתנהגות הרגילה שלהם - "מתבודד", "מתמזג" ,"קורבן" וכו' ומפתחים חיים עצמאיים ומקבילים.

כיצד ניתן למצוא אחדות ביחסים הבוגרים?

איך לשפר את הזוגיות שלך ולהפוך אותה לחוויתית?

וידיאו טיפ לשיפור הזוגיות

במהלך האימון לזוגיות אנו מכירים, מבינים לעומק ומתאמנים כדי להשיג את התודעה למציאת האחדות הזוגית שתתקיים במקביל לשמירה על העצמיות והעצמאות של ה"אני" הפנימי:

* עלינו להכיר בפצעי ילדותינו ותסריטי השליטה שלנו ושל בן/בת זוגנו.
* עלינו לראות את בן/בת זוגנו כפי שהם ולא כהורינו.
* עלינו לקחת אחריות ולתקשר עם בני הזוג, ועם הסביבה, כדי להביע את הצרכים והציפיות שלנו.
* עלינו ללמוד לתת לבן/בת זוגנו את מה שהם צריכים כמתנה ללא תנאי. בדרך זו נשלים את עצמנו. "המתבודד" שלומד להתקרב ל"מתמזג" מרפא גם את עצמו, ולהפך.
* עלינו לתת אהבה ללא תנאי. זוהי חוויה מתקנת ממדרגה ראשונה.
* עלינו לפתח את התכונות החסרות לנו.
* עלינו להתחבר לאנרגיה הפנימית שלנו במקום לחפש אנרגיה חיצונית.
* עלינו להכיר בצורה שלנו להתאחד עם היקום. עלינו להשקיע במדיטציה ופיתוח הרוחניות שלנו.
* עלינו להתחבר לאנשים שונים מאתנו כדי ללמוד ולהוקיר את האנושיות המאחדת את כולנו.

אם תוכלו להתבונן ולקבל את עצמכם ואת בחיר/ת הלב שלכם - להבין את הדרך הרגשית מימי הילדות ועד לבגרות - תשיגו הקלה וריפוי לבעיות בזוגיות, לפצעי נפשכם ונפשם של בן/בת הזוג.


ליעוץ ראשוני לחץ כאן ==>

Google+
Powered by DigitalST בניית אתרים מפת האתר  |  שלח לחבר  |   הוסף למועדפים לוטוס ההדרכה לשינוי - כל הזכויות שמורות
Valid XHTML 1.0 Transitional