English אתר נגיש טיפ החודש
הרשמו לניוזלטר וטיפים לחיים טובים
דואר אלקטרוני
שם
משפחהעצור חדשות / המשך חדשות
 הקליניקה

ההפרדה בין תלונה לביקורת

       הגדלת טקסט        הקטנת טקסט

שלום שמי ערן
 ואני רוצה לספר לכם איך אני הגעתי לאימון ומהן הסיבות.
אני הייתי פקעת עצבים ולחוץ מאוד,כל דבר שנאמר לי שלא מצא חן בעיני הייתי מתעצבן ואם היו משנים לי את סדר היום או מוסיפים לי דבר מה לעשות מעבר למתוכנן הייתי נילחץ,מתעצבן ומקטר על כך-"איך אני אספיק לעשות את כל זה?","למה דווקא עכשיו?" הייתי מאבד שליטה מחשבתית.
בזוגיות שלי למשל היה לי ברור שאין לקבל דברים כמובנים מאליהם ושיש להשקיע יותר תשומת לב ולרענן מדי פעם את הזוגיות,כדי להחיות ולחזק את הקשר.באימון למדתי שזוגיות טובה וחזקה מתוחזקת ע"י השקעה ומאמץ.
עם ילדיי היה לי קשר כמו של מפקד לחייליו,"אל תעשה ככה","כמה פעמים אני צריך לחזור על עצמי?","מה לא מובן במה שאמרתי?" עבדתי איתם בצורה מאוד נוקשה,שכחתי למעשה שהם עדיין ילדים,שעבודה איתם צריכה לבוא ממקום כייפי ונעים.האימון לימד אותי להיות יצירתי וגמיש מחשבתית,מה שגורם לעבודה מהנה וכייפית עם ילדיי.
בעבודה הייתי לוקח כל הערה ומטלה באופן אישי,הייתי ניפגע מהערות לגבי איך שאני עושה את הדברים.האימון לימד אותי לעשות את ההפרדה בין תלונה לביקורת ובאיזה צורה לקבל כל הערה.כיום אחרי שלמדתי להיות אדם אסרטיבי, אדם שיודע מהם ערכיו, צרכיו,זכויותיו,רצונותיו ,הרגשותיו ויודע איך להעביר זאת לאחר מבלי לפגוע בזולת בדרך כלשהי,אני יכול להיות  החלטי מול כל נושא,מול כל אדם ולהוביל את הסיטואציה שבה אני נימצא בצורה הטובה ביותר.
באימון ניקיתי פילטרים שנסתמו בתקופת חיי,מדברים שעברתי וקרו לאורך הדרך, אלו היו חסמים, שגרמו לי לדרוך במקום,כמו:פחדים,אמונות מגבילות וכעסים.
היום יש לי את הכלים להתגבר על החסמים הללו,להתמודד עם המצב ולהתקדם קדימה,כי אני יודע מי אני,מה אני רוצה ולאן אני יכול להגיע.כיום אני מבין כמה כח יש בחשיבה ובאמירה שלנו,כשחושבים ואומרים חיובי כך תהיינה גם התוצאות=חיוביות.
ועל כך אני אומר תודה רבה למאמנת שלי פנינה מרימסקי.פנינה נתנה לי את הכלים להתחיל חיים חדשים:טובים יותר,יפים יותר וקלים יותר.
פנינה לימדה אותי לסמוך על התת מודע שלי,לסמוך על האינסטינקטים שלי,מה שמוביל אותי להחלטות נכונות.פנינה נתנה לי להרגיש בטוח במקום שהייתי בו,היא נתנה לי מענה לכל שאלה או בעיה שצצה לאורך הדרך,גם מעבר לשעות האימון,אם זה בטלפון ואם זה בהארכת זמן האימון.אפילו מתנת יציאה למסע החיים שלי קיבלתי מפנינה:יומן הצלחות,שבו אני יוכל לרשום את הצלחותיי, שיעזרו לי לאורך המסע בזמנים הכי קשים.
לסיכום:
אני ממליץ בחום רב על אימון אישי עם פנינה מרימסקי,כי רואים את המקצוענות ומרגישים
את הניסיון הרב שלה,את האכפתיות והרצון הטוב לעזור לכל אדם שרק ירצה.
באימון לומדים לשלוט על חיינו ("להחזיק את ההגה בידיים שלנו") מה שאומר הרבה אחריות וגם הרבה כח.
ברגע שאנחנו מבינים שהאחריות היא שלנו ושהכח בידינו נוכל לשנות את הדברים.


Powered by DigitalST בניית אתרים מפת האתר  |  שלח לחבר  |   הוסף למועדפים לוטוס ההדרכה לשינוי - כל הזכויות שמורות
Valid XHTML 1.0 Transitional